Strona główna
Internet
Tutaj jesteś
Internet Karta pamięci

Karta pamięci i czytnik kart pamięci – przesyłaj dane jeszcze szybciej!

Data publikacji 29 stycznia 2024


W dzisiejszych czasach smartfony coraz częściej zastępują nam kompaktowe aparaty fotograficzne. Nic dziwnego – obecnie standardem już są obiektywy o rozdzielczości 50 Mpx. Dzięki nim możemy robić wysokiej jakości zdjęcia oraz nagrywać filmy w 4K. Niestety, zajmują one sporo miejsca, a ich przesyłanie może zająć dużo czasu. Rozwiązaniem tego problemu jest karta pamięci i czytnik kart pamięci.

Karta pamięci 256 GB z czytnikiem – zapisuj więcej i szybciej!

Choć we współczesnych smartfonach standardem powoli staje się pamięć wbudowana 128 czy 256 GB, przy dużej liczbie zdjęć i filmów wciąż może się to okazać niewystarczające. Na szczęście w łatwy sposób możemy rozbudować pamięć – wystarczy, że dokupimy do telefonu kartę microSD. Wcześniej jednak warto sprawdzić, czy nasz smartfon obsługuje takie urządzenia i jaki powinny mieć one standard. Dostępne są bowiem karty microSDXC i microSDHC. Te pierwsze mają maksymalną pojemność 32 GB, a drugie mogą mieć nawet 2 TB. Jeśli robimy dużo zdjęć i filmów, karta pamięci 256 GB z czytnikiem będzie wystarczająca.

Poza pojemnością istotnym parametrem jest również szybkość zapisu i odczytu plików. To właśnie od niej zależy płynność zapisywania i przesyłania danych takich jak zdjęcia, filmy czy animacje. Karta pamięci z adapterem PRO Plus 2023 oferuje aż do 180 MB/s odczytu i do 130 MB/s zapisu sekwencyjnego*. Za obsługę filmów 4K odpowiada prędkość klasy UHS-I, V30.

Zdjęcia i filmy to nie wszystko. Smartfony wykorzystujemy również do grania czy korzystania z przeróżnych aplikacji do pracy i nauki. Do ich przechowywania również wymagana jest odpowiednia karta pamięci z czytnikiem, która posiada klasę A2.

Karta pamięci z adapterem czy czytnik kart – co wybrać?

Jeśli zdarza nam się przesyłać zdjęcia i filmy na laptopa czy komputer w celu dalszej obróbki, z pewnością przydatne będą dla nas karta pamięci i czytnik kart pamięci. Czym się różni klasyczny adapter od czytnika? Adapter wyglądem przypomina kartę SD, w którą wsuwa się microSD, by następnie umieścić go w odpowiednim slocie w laptopie czy komputerze. Z kolei karta pamięci z czytnikiem wyglądem przypomina pendrive, który wpinany jest pod klasyczne wejście USB. Dzięki temu jest ona bardziej uniwersalna, bo możemy podpiąć ją pod niemal każde urządzenie – laptop, komputer, a nawet monitor czy telewizor. Nie każde z nich ma slot na karty pamięci SD.

Jak zabezpieczyć się przed utratą danych?

Deszcz, upadki, wstrząsy, promienie RTG na odprawie lotniskowej – nasze urządzenia narażone są na różne zagrożenia. Żeby dane na nich pozostały bezpieczne, warto zainwestować w kartę pamięci z czytnikiem, która jest odpowiednio zabezpieczona. Model Samsung PRO Plus 2023 oferuje ochronę przed wodą, temperaturą, promieniowaniem RTG, polem magnetycznym, upadkami i zużyciem mechanicznym**.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Prędkości odczytu i zapisu oparte na wewnętrznych testach przeprowadzanych w kontrolowanych warunkach. Rzeczywiste prędkości mogą być inne, w zależności od pojemności karty. Wskazana wydajność jest osiągana przy użyciu kart microSD PRO Plus z czytnikami Samsung.

** Woda: do 72 godzin w wodzie morskiej. Temperatura: robocza od -25 do 85°C, w stanie spoczynku od -40 do 85°C. Promieniowanie rentgenowskie: do 100 mGy (skanery lotniskowe). Pole magnetyczne: do 15 000 gausów (rezonans magnetyczny). Upadek: do 5 metrów. Zużycie mechaniczne: do 10 000 włożeń i wyjęć. Te parametry odporności dotyczą karty microSD bez adaptera.

Materiał zewnętrzny

Analiza content gap

Redakcja info-migrator.pl

Jestem pasjonatem biznesu, finansów i technologii. Na blogu dzielę się praktycznymi poradami, które pomogą Ci w rozwoju kariery, zarządzaniu finansami i skutecznym poruszaniu się po świecie internetu. Znajdziesz tu cenne wskazówki, które pozwolą Ci osiągnąć sukces w pracy i biznesie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?